Uncategorized

Të fundit

Njihuni me shtetin që ka më shumë biçikleta se njerëz

Me 17 milionë banorë dhe 23 milionë biçikleta, Holanda tashmë zyrtarisht ka më shumë nga këta të fundit se sa…

PËR CILËN PARTI DO TË VOTONI NË ZGJEDHJET E ARDHSHME?

  PËR CILËN PARTI DO TË VOTONI NË ZGJEDHJET E ARDHSHME? BDI PDSH Aleanca për Shqiptarët BESA (Bilall Kasami) BESA…

Tatuazhi i çmendur që ka bërë tifozi i Leeds (FOTO)

Një tifoz i Leeds ka treguar mbështetjen e tij për trajnerin Marcelo Bielsa duke bërë një tatuazh në parakrah. Tifozi i…

Rrëfehet De Vrij

Stefan De Vrij u transferua verën e kaluar tek Interi. Pasi shkëlqeu me bardhekaltrit kryeqytetas, holandezi është shndërruar menjëherë në…

Ish-gruaja e Xhemailit tërbon meshkujt në rrjetet sociale

Erjona Sulejmani po e shijon jetën në maksimum që pas ndarjes nga ish-bashkëshorti i saj, Blerim Xhemaili, me të cilin…

Vërshohet nga uji ndërtesa e RTVM-së (VIDEO)

Shkup, 11 janar - Sot në mëngjes në ndërtesën e Radiotelevizionit të Maqedonisë për shkak të rrjedhjes së ujit është…

Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 mln euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Jose Mourinho dhe Manchester Unitedi kanë arritur marrëveshje kompensimi pas shkarkimit të trajnerit portugez. Trajneri portugez u shkarkua para rreth…

Knajsell: Shtetësi të dyfishtë për austriakët në rast të Bregzitit të “fortë”

Vjenë, 8 janar – Ministrja e Punëve të Jashtme e Austrisë, Karin Knajsell konsideron se në rast të Bregzitit të…

“Shpëton” nga një Carolina, përfundon të një tjetër, Kaka drejt altarit (FOTO)

Është një periudhë lumturie për Ricardo Kaka. Ish-futbollisti brazilian ka lajmëruar të gjithë botën se së shpejti do të kurorëzojë…

Përzgjedhja e redaktorit

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…

Si qarkullon paraja prej EURO 2024?

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo…