Uncategorized

Të fundit

Kosova, edhe sivjet mund të mos kandidojë për anëtarësim në Interpol

Kosova mund të tërhiqet nga kandidimi për anëtarësim në Interpol këtë vit, raporton KTV. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se…

Kapet në Kroaci kreu i trafikut të drogës i viteve të ’80-ta në Itali

Arrestohet në Kroaci një prej krerëve kriminalë të trafikut të drogës në atë zonë. Ai u arratis në vitin 1999,…

Gjatë 2018 në Shkup janë kapuar 1200 qen endacak

Shkup, 2 janar-Shërbimet përkatëse pranë "Higjienës Komunale" në Shkup, gjatë vitit 2018 nëpër rrugët e kryeqytetit kanë arritur të kapin…

Speciale nga UEFA: “Bëmë baba të të ngjaj”, edhe shqiptarë mes legjendave

Kasper Shmajkëll e mbylli aventurën e tij në Botëror dhe i ati, Peter, duhet të ndihet krenar që i biri…

Shprehja ‘Ta çaj gojën!’, nuk ka ku pasqyrohet më bukur se te ky duel (VIDEO)

Amanda Nunes shkruan historinë e UFC-së, duke u bërë sportistja e parë që mban dy tituj kampionë bote njëkohësisht. Sportistja braziliane,…

Stërvitjet shtesë të Guardiolës nuk japin efekt te City

Pep Guardiola është shumë i shqetësuar për situatën që po kalon Manchester City. Dy humbjet e radhës i kanë zhvendosur…

Elezi: Me ndryshimet në Ligjin për tatimin mbi fitim vendosen kupona për donacionin në sport

Shkup, 26 dhjetor – Më shumë mbështetje për sportin nëpërmjet sistemit të bonave të donacionit, dispozita të reja moderne lidhur…

​UEFA publikon renditjen përfundimtare të klubeve

Real Madridi sapo e ka fituar për të tretën herë radhazi titullin e Kupës së Botës për Klube dhe klubi…

Përzgjedhja e redaktorit

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…

A do të jetë Turqia, shënjestra e radhës e Izraelit?

Tensionet midis Turqisë dhe Izraelit janë rritur në pika të…