Uncategorized

Të fundit

Sa dëm i shkaktohet trupit kur nuk hani mëngjes

Në rastet kur nuk keni uri, sipas ekspertëve, përgjigja e duhur për trupin do të ishte të mos konsumoni çdo…

Nga 26 në 22 vjet burg per Mustafën, Specialja: S’do të thotë se krimet s’janë të rënda, UÇK s’mbahet përgjegjëse

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa u dënua nga Apeli i Gjykatës Speciale me 22 vjet burgim për…

Tri ditë nuk janë pastruar mbeturinat nga kontejnerët në Tetovë

Tri ditë me radhë janë në grevë punonjësit nga "Higjiena Komunale" në kuadër të Ndërmarrjes Publike Komunale (NPK) Tetovë për…

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencës

Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e ditës së enjte në Ligën e Evropës dhe në Ligës e Konferencës, duke përfshirë…

Transporti publik me regjim të ndryshuar për disa linja ditëve në vazhdim

Ndërmarrja Publike Qarkulluese Shkup informon se sot prej orës 9 deri në orën 12, për shkak të mbajtjes së provës…

Fëmijët janë fëmijë, kurrë nuk e meritojnë të vdesin

Fëmijët janë fëmijë, ia vlen të përsëritet, dhe njeriu nuk mund të mos ndihet po aq i tmerruar nga ajo…

Bastisje në Tetovë, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) informon se dje (13.11.2023) në ora 15:00 në fshatin Reçicë e Vogël në Tetovë,…

Conte ëndërron të kthehet te Juventusi

Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Luciano Moggi, beson se trajneri Antonio Conte dëshiron të kthehet te Bianconerët. Conte është pa…

Prej sot mbyllet rruga lokale Shkup-Bllacë, qasja është siguruar përmes rrugës së përkohshme

Prej sot do të mbyllet për komunikacion rruga lokale deri në fshatin Bllacë para vendkalimit kufitar. Qasja deri në Bllacë…

Google Maps dhe aplikacione të tjera në modelet e ardhshme të Porsche!

Porsche do të integrojë Google Maps, Google Assistance dhe aplikacione të tjera nga Google Play në makinat e saj të…

Përzgjedhja e redaktorit

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…

Si qarkullon paraja prej EURO 2024?

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo…