Uncategorized

Të fundit

Google Maps dhe aplikacione të tjera në modelet e ardhshme të Porsche!

Porsche do të integrojë Google Maps, Google Assistance dhe aplikacione të tjera nga Google Play në makinat e saj të…

Qeveria me vendim të ri për Spitalin e Kozles

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka sjell vendim që Institutin për sëmundje të mushkërive tek fëmijët Kozle – Shkup ta…

Spasovski: Shtylla e shtetit në misionet e shpëtimit dhe mbrojtje nga zjarret

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në ditarin e ditës së djeshme në TVM, në storien në еmisonin “Tema…

Ursula von der Leyen: Samiti përcjell mesazh të fuqishëm për zgjerimin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen gjatë një prononcimi të shkurtër për gazetarët në mbërritjen e saj për…

Kafshët kanë më shumë frikë nga zëri i njeriut sesa nga luanët

Shkencëtarët luajtën regjistrime të të folurit normal njerëzor përmes altoparlantëve të fshehur në vrimat e ujit në Parkun Kombëtar Kruger,…

Bild zbulon si Dortmund refuzoi të nënshkruante me Xhakën shkaku i pagës së madhe të mesfushorit

Granit Xhaka është larguar nga Arsenali pas shtatë viteve qëndrim në Londër duke iu bashkuar Bayer Leverkusenit. Klubi gjerman pagoi…

Spasovski: Këtë vit për rreth 11 për qind zvogëlim të kriminalitetit, për 4 për qind rritje të efikasitetit

Ballafaqimi me kriminalitetin tek ne, është themeli i punës së Ministrisë së Punëve të Brendshme në lidhje me sfidat nga…

Sveçla: Njëri nga terroristët e vrarë, turproja e Vulinit

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, të mërkurën, ka njoftuar se njëri nga terroristët serbë, të vrarë…

Aktori i mirënjohur Petrit Malaj emërohet ambasador i ri i Shqipërisë në Kosovë

Aktori i mirënjohur në kinematografinë shqiptare, Petrit Malaj është emëruar me një dekret nga Presidenti Bajram Begaj si ambasador i…

“Si mund t’i shikonit në sy duke e ditur se po i vrisni”, “Këtë turp nuk do ta lajmë kurrë!” – reagojnë mjekët për rastin “Onkologjia”

Për shkak të ngjarjeve në Klinikën e Onkologjisë pas raportimeve në media se pacientëve iu është dhënë zgjidhje fiziologjike, ndërsa…

Përzgjedhja e redaktorit

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…

A do të jetë Turqia, shënjestra e radhës e Izraelit?

Tensionet midis Turqisë dhe Izraelit janë rritur në pika të…