Uncategorized

Të fundit

Spasovski: Këtë vit për rreth 11 për qind zvogëlim të kriminalitetit, për 4 për qind rritje të efikasitetit

Ballafaqimi me kriminalitetin tek ne, është themeli i punës së Ministrisë së Punëve të Brendshme në lidhje me sfidat nga…

Sveçla: Njëri nga terroristët e vrarë, turproja e Vulinit

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, të mërkurën, ka njoftuar se njëri nga terroristët serbë, të vrarë…

Aktori i mirënjohur Petrit Malaj emërohet ambasador i ri i Shqipërisë në Kosovë

Aktori i mirënjohur në kinematografinë shqiptare, Petrit Malaj është emëruar me një dekret nga Presidenti Bajram Begaj si ambasador i…

“Si mund t’i shikonit në sy duke e ditur se po i vrisni”, “Këtë turp nuk do ta lajmë kurrë!” – reagojnë mjekët për rastin “Onkologjia”

Për shkak të ngjarjeve në Klinikën e Onkologjisë pas raportimeve në media se pacientëve iu është dhënë zgjidhje fiziologjike, ndërsa…

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë, nëpër rrugë kryesisht të thata

Shkup, 26 gusht- Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë nëpër rrugë kryesisht të thata. FREKUEINTIMI: Intensiteti i komunikacionit në…

Terrori i policisë serbe ndaj familjes nga Gostivari, reagon ambasadori i Kosovës në Shkup

Shkup, 24 gusht - Pas shkrimit në gazetën KOHA lidhur me terrorizimin e familjes shqiptare nga Gostivari në Beograd nga…

Bayerni nuk do ta transferojë Sangaren

Edhe pse flitej për një transferim të sigurt të Ibrahim Sangares te Bayern Munich, një gjë e tillë nuk do…

5 rregulla të thjeshta për përdorimin e celularit në plazh!

Ka sjellje në plazh që mund të jenë të bezdisshme. Ndoshta nuk e kemi parasysh nëse e bëjmë, por ato…

Arrestohet një i mitur në Gostivar, kapet me lëndë narkotike

MPB njofton se dje kanë ndaluar një të mitur në Gostivar, pasi tek ai janë gjetur lëndë narkotike. "Më 01.08.2023,…

Atletico ka hapur bisedimet me PSG për transferimin e Verrattit

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Marco Verratti ka përfunduar në listën e dëshirave të Atletico Madridit dhe trajnerit Diego Simeone, i…

Përzgjedhja e redaktorit

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht…

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…