Uncategorized

Të fundit

Terrori i policisë serbe ndaj familjes nga Gostivari, reagon ambasadori i Kosovës në Shkup

Shkup, 24 gusht - Pas shkrimit në gazetën KOHA lidhur me terrorizimin e familjes shqiptare nga Gostivari në Beograd nga…

Bayerni nuk do ta transferojë Sangaren

Edhe pse flitej për një transferim të sigurt të Ibrahim Sangares te Bayern Munich, një gjë e tillë nuk do…

5 rregulla të thjeshta për përdorimin e celularit në plazh!

Ka sjellje në plazh që mund të jenë të bezdisshme. Ndoshta nuk e kemi parasysh nëse e bëjmë, por ato…

Arrestohet një i mitur në Gostivar, kapet me lëndë narkotike

MPB njofton se dje kanë ndaluar një të mitur në Gostivar, pasi tek ai janë gjetur lëndë narkotike. "Më 01.08.2023,…

Atletico ka hapur bisedimet me PSG për transferimin e Verrattit

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Marco Verratti ka përfunduar në listën e dëshirave të Atletico Madridit dhe trajnerit Diego Simeone, i…

LSDM: Kryetarët e komunave të VMRO-DPMNE-së i zhgënjyen qytetarët

Pas 20 muajve të mandatit të pushtetit lokal të VMRO-DPMNE-së në Shkup dhe mbi 40 komunave në mbarë vendin, konstatohet…

Dënohen 32 motoçiklistë

Tetovë, 13 korrik - Në kuadër të aktiviteteve të kontrollit të komunikacionit që po zbatohen në vazhdimësi në zonën e…

Ferrari “mbyll” sezonin

Sezoni 2023 për Ferrari mund të konsiderohet i mbyllur. Pas garës zhgënjyese në Silverstone (Angli) te “kokëkuqja konfirmojnë se janë…

Zgjerimi i BE-së sipas meritave, ambasadori spanjoll Gracia referoi për prioritetet para deputetëve

Ambasadori spanjoll në vend, Hoze Luis Garsija, duke prezantuar prioritetet e kryesimit spanjoll me Këshillin e BE-së, vetëm shkurt përmendi…

Çka iu desh EVN-së ky teatër në Sllupçan?

Nga Dr. Spec. Fatmir HASANI Me apo padashur duhet tërhequr domosdo një paralele: sa të drejta kanë shqiptarët në Maqedoninë…

Përzgjedhja e redaktorit

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…

Si qarkullon paraja prej EURO 2024?

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo…