Uncategorized

Të fundit

Ferrari “mbyll” sezonin

Sezoni 2023 për Ferrari mund të konsiderohet i mbyllur. Pas garës zhgënjyese në Silverstone (Angli) te “kokëkuqja konfirmojnë se janë…

Zgjerimi i BE-së sipas meritave, ambasadori spanjoll Gracia referoi për prioritetet para deputetëve

Ambasadori spanjoll në vend, Hoze Luis Garsija, duke prezantuar prioritetet e kryesimit spanjoll me Këshillin e BE-së, vetëm shkurt përmendi…

Çka iu desh EVN-së ky teatër në Sllupçan?

Nga Dr. Spec. Fatmir HASANI Me apo padashur duhet tërhequr domosdo një paralele: sa të drejta kanë shqiptarët në Maqedoninë…

Real Madridi vendos t’i refuzojë të gjitha ofertat për Aurelien Tchouamenin

Aurelien Tchouameni është transferuar me shumë bujë te Real Madridi verën e vitit të kaluar. Los Blancos paguan 80 milionë…

Jordi Alba do ribashkohet me Messin te Inter Miami

Jordi Alba duket se karrierën do ta vazhdoj përtej Evropës, ku skuadra amerikane Inter Miami është favorit i madh për…

Në Zveçan ndalohet vetura me targa të Beogradit përplot armatim, Sveçla: Policia e Kosovës parandaloi sulm terrorist

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se Policia e Kosovës sot ka arritur të identifikojë një veturë…

Rrustemi: Garantojmë se për katër vite dhe shtatë muaj do të ndërtohen 110 kilometra autostradë në korridoret

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore (NPRRSH), Ejup Rrustemi garanton ndërtim të 110 kilometrave të paralajmëruara autostradë në korridoret…

Fiorentina – Inter, formacionet e mundshme të finales së Kupës së Italisë

Fiorentina dhe Interi janë gati për finalen e madhe të Kupës së Italisë për edicionin 2022/23 që zhvillohet në Olimpico…

Ky është shteti i parë që bllokon plotësisht platformën TikTok

Ligjvënësit në Montana në SHBA u afruan një hap më afër për të miratuar një projekt-ligj për ndalimin e funksionimit…

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Partisë Demokratike, koalicioni Meta-Berisha do të vijojë garën për zgjedhjet lokale të 14 majit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Demokratike për mosregjistrimin e koalicionit Meta-Berisha në zgjedhjet e 14 majit. Sipas Partisë…

Përzgjedhja e redaktorit

Gjergj Basta, gjenerali shqiptar që tronditi Europën në mesjetë (FOTO)

Gjergj Basta, është një nga figurat më të njohura të…

Për maqedonasit apo shqiptarët!?

Është për t’u brengosur se si erdhi te rënia e…