Нови 141 случај на Ковид-19, двајца починати, 175 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1.848 тестирања, а регистрирани се 141 нов случај на Ковид-19, двајца починати пациенти и 175 оздравени, соопшти Министерството за здравство. Новозаразените се регистрирани во Скопје-48, Куманово-21, Дебар-2, Штип-15, Прилеп-1, Струга-1, Битола-7, Кавадарци-9, Гостивар-4, Гевгелија-1, Струмица-4, Кочани-4,…
Read More...

Регион

Most Read

1 of 501