Etiketë: #AlbinKurti

Rama dhe Kurti ngrenë flamurin në Vlorë

Me një ceremoni tashmë tradicionale nga qyteti jugor i Vlorës, është ngritur

Kurti në Vlorë për 28 Nëntor, por pa mbledhje mes dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për nder të festës së Pavarësisë së

PDK mbështet Kurtin për të mos lejuar mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës dhe njohës të proceseve zgjedhore mbështesin qëndrimin e

Kurti njofton Stoltenbergun për rrezikun që vjen nga Serbia, kërkon bashkëpunim me NATO-n për paqen dhe sigurinë

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e

Elek: S’e kuptoj çfarë lidhje ka Radoiçiçi me Listën Serbe

Kryetari i Listës Serbe, Zlatan Elek, ka mohuar pretendimet e kryeministrit të

Nuk pati marrëveshje për shtesat, Kurti për takimin me NJSI-në: Vlera është caktuar me kujdes dhe duke pasur parasysh kufizimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të enjten ka

Skenat e braktisura të krimeve të luftës

Rreth 24 vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, shtëpia e familjes

Kurti në Paris: Për sa kohë që fqinjët e Serbisë nuk janë pjesë e BE-së, nuk janë të sigurt nga ajo

Kosova përballet me kërcënime për sigurinë nga jashtë, veçanërisht Serbia, ka thënë

Kurti me kryetarin e Presidencës së BiH diskutojnë për zbatimin e marrëveshjes për lëvizjen me letërnjoftime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës së tij në Paris në

Jeremiç: Serbia s’do pranohej në BE edhe sikur ta njihte Kosovën

Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiç, ka thënë se duhet “të

Specialët anulojnë protestën, Kurti i pret në takim javën e ardhshme

Njësia Speciale Intervenuese dhe Njësia për Trajtimin e Mjeteve Eksplozive dhe njësi