Etiketë: #allegri

Barça refuzon super-trajnerin për zëvendësim të Xavit-t

Ish-objektivi i Real Madridit, Massimiliano Allegri thuhet se iu ofrua Barcelonës për

Flet mentori i Allegrit: Imagjinativ, por si trajner e ka humbur një cilësi të madhe

Giovanni Galeone nuk ishte thjesht një trajner jetë gjatë, por edhe një

Juventusi po përgatit terrenin për ta bindur Allegrin të qëndrojë

Gazzetta dello Sport dhe Sky Sport Italia shkruajnë se Juventusi është i

Allegri më në fund e pranon se Juventusi i tij është për titull

Juventusi është lider i ri në Itali, pasi ka mposhtur 0-3 Leccen

Allegri konfirmon dy mungesat e mëdha të Juventusit ndaj Lecces

Juventusi ka një rast të madh për tu bërë lider i ri

Allegri feston ndeshjen nr.400 si trajner i Juventus

Trajneri Massimiliano Allegri sot do të festojë 400 ndeshje në stolin e

Allegri: Krenar që drejtoj Juventusin, unik në ADN-në dhe historinë e tij

Massimiliano Allegri u emërua trajneri i muajit nëntor nga ‘Lega Serie A’.

Allegri u shpall trajneri më i mirë në nëntor në Seria A

Trajneri i Juventusit, Masimilano Alegri është shpallur trajneri më i mirë në

Zazzaroni: “Allegri do të largohet nga Juve në fund të sezonit”

“Është një Juventus, që lë gjithçka të hapur. Unë isha mësuar me

Locatelli largohet nga grumbullimi i Italisë, alarmohet Allegri

Manuel Locatelli largohet nga grumbullimi i Përfaqësueses së Italisë. Mesfushori i Juventusit

Juventusi, sfidanti kryesor i Interit për titullin

Renditja tregon Interin që kryeson Serie A me 28 pikë dhe Juventusin

Juve përfiton nga uljet: dy emra të mëdhenj për 45 milionë

Juventusi është i interesuar për lojtarët e Real Madridit. Në plan të