Etiketë: #argjentina

Çfarë thonë rregulloret e FIFA-s për tërheqjen e numrit 10 tek Argjentina

Federata Argjentinase e Futbollit (AFA) mendon të bëjë një nderim të madh,

FIFA ka ngritur procedura disiplinore kundër Brazilit dhe Argjentinës

Federata botërore e futbollit (FIFA) ka hapur procedura disiplinore kundër Argentinës dhe

FIFA po heton ngjarjet në Maracana, Brazili rrezikon zbritje pikësh

Organizata e futbollit botëror, FIFA ka hapur një hetim zyrtar për ngjarjet

Presidenti i ri i Argjentinës është një ish-futbollist që sfidoi Simeonen

Quhet Javier Milei, 53 vjeç, ekonomist, me të kaluar si portier, presidenti

Populisti Mieli i fiton zgjedhjet në Argjentinë, zotohet për ndryshime “rrënjësore”

Populisti krahut të djathtë, Javier Milei, i ka fituar zgjedhjet presidenciale në

Messi: Të qenurit kampionë bote nuk do të thotë se jemi të pamposhtur

Uruguaji i mundi argjentasit 2-0 në stadiumin “Bombonera” në Buenos Aires, në

Talenti i Juves refuzon Italinë për Argjentinën

Sulmuesi 20-vjeçar Matias Soule, në pronësi të Juventus por që këtë sezon

E djathta ekstreme fiton terren në Argjentinë, zgjedhjet shkojnë në balotazh

Ministri i Ekonomisë i Argjentinës, Sergio Massa, ka sfiduar pritshmëritë duke fituar

Alarm për bombë në Argjentinë, evakuohet ambasada izraelite dhe amerikane

Ambasadat amerikane dhe izraelite në Argjentinë janë evakuuar për shkak të një