Etiketë: #BE-së

Rohde: Kosova po përparon më shpejt se vendet tjera të rajonit drejt BE-së

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka deklaruar se Kosova është

Qeveria njofton për takimin Bislimi-Lajçak sot në Bruksel

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së

Osmani mbështet idenë e Borelit për përfshirjen e Ballkanit Perëndimor në procesin e vendimmarrjes në BE

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot duke folur për deklaratën

Gërvalla: Të reagohet qartë e shpejt ndaj Serbisë për agresionin e 24 shtatori

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se gjatë takimit

Petkoviq: Prishtina refuzoi ftesën për takim në Bruksel më 7 nëntor

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar

“Të na jepet statusi i vendit kandidat”, Kurti tregon në Kuvend se çfarë kërkoi nga BE

Kreu i qeverisë së Kosovës Albin Kurti raportoi në Kuvend ditën e

Kurti para takimit në Bruksel: Nëse s’ka sanksione ndaj Serbisë, s’ka as dialog

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nëse Serbia nuk dënohet apo nuk

Kryeministri i Irlandës: Maqedonia e Veriut sa më shpejtë të bëhet anëtare e BE-së

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar, në një video-mesazh i jep mbështetje të