Etiketë: #BujarOsmani

Osmani: RMV e bashkësponsorizoi rezolutën e OKB-së kundër masakrës së Srebrenicës

Ministri i Jashtëm Bujar Osmani në rrjetin social Facebook shkruan se në…

Osmani i pranoi kopjet e letrave kredenciale nga ambasadori i ri i Kazakistanit

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot i ka pranuar kopjet…

Osmani në mbledhjen e Komitetit të Ministrave: Kosova e meriton të bëhet anëtare e Këshillit të Evropës

Kryediplomati i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, gjatë takimit të Komitetit të…

Osmani ka pritur në takim katër ambasadorë, iu ankua për “vjedhje të vullnetit zgjedhor”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka pritur në takim katër…

Osmani: Nuk ka qeveri pa shumicën e dyfishtë! 61, plus shumica e Badenterit

Nuk ka qeveri, pa shumicën e dyfishtë. 61, plus shumica e Badenterit.…

Osmani me rastin e 55-vjetorit të MPJ-së: Jemi anëtarë në të gjitha organizatat rajonale dhe ndërkombëtare dhe faktor kredibil në korniza globale

Edhe krahas kushtëzimit nga ngjarjet e komplikuara rajonale dhe ndërkombëtare arritëm që…

Osmani: Mickoski arriti të rikthejë një kujtim tek shqiptarët për robërinë dhe nënshtrimin 100-vjeçar

Ministri i MPJ së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka komentuar rritjen…

VLEN: Bujar Osmani ka dështuar në krye të MPJ-së dhe do të largohet me turp

Partitë opozitare shqiptare në një kumtesë për media thonë se kandidati për…

Fronti n’shesh/ Osmani: Maqedonia e Veriut e ka vendin në BE, populli ynë meriton të ardhme europiane!

Kandidati për president nga rradhët e Frontit Europian Bujar Osmani, sonte në…

Osmani: Populli shqiptar, model për revolucionarët e shtypur në botë

Buajr Osmani, ka shprehur bindjen se populli shqiptar do të jetë model…

Osmani: Qeveria do të vendosë nëse vendi ynë do të dalë nga “Ballkani i Hapur”

Osmani tha se si ministër i një vendi anëtar në NATO, ka…