Etiketë: #DonaldTrump

Rritja e ekstremit të djathtë mund të jetë një ogur për Trumpin

Presidenti Joe Biden duhet të jetë i shqetësuar. Fushata e fundit në…

Trump rikthehet në fushatë elektorale pas vendimit që e shpalli fajtor

Këtë javë, republikani Donald Trump i rikthehet fushatës elektorale, duke u bërë…

Çfarë pritet të ndodhë pas dënimit të Trumpit?

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, është shpallur fajtor nga një gjykatë e qytetit…

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një nga të…

Me Trumpin në horizont, e ardhmja e luftës në Ukrainë mjegullohet

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, përsërit vazhdimisht se është në pozitë të mirë…

Kovaç: Vuçiqi llogarit në rikthimin e Trumpit, Kosova mund të ndahet me “bekimin” amerikan

Rikthimi i Donald Trump në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

Reputacioni dhe paratë, “në fije të perit”

Donald Trump nuk mund të gjejë një kompani private për të garantuar…

FAZ: Rikthimi i Trumpit mund t’i hapë rrugë idesë së Thaçit, Ramës e Vuçiqit për ndarjen e Kosovës

Realizimi i projektit potencial të investimit të dhëndrit të ish-presidentit të Shteteve…

Biden dhe Trump sigurojnë nominimet partiake për zgjedhjet presidenciale të nëntorit

Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe ish-presidenti, Donald Trump, u zgjodhën kandidat për…

Biden dhe Trump dominojnë në garat e Super të Martës

Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe paraardhësi i tij Donald Trump, çimentuan një…

Gjykata Supreme vendos se Trumpi mund të mbetet në garë për president

Gjykata Supreme e Shteteve të Bashkuara e ka hedhur poshtë kërkesën e…

Haley shënon fitoren e parë ndaj Trumpit në zgjedhjet paraprake

Nikki Haley ka fituar zgjedhjet paraprake republikane në Qarkun e Kolombias, duke…