Etiketë: #donikagërvalla

Gërvalla e njofton kongresistin amerikan për “shtrirjen e sovranitetit” në të gjithë territorin e Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme (MPJ), Donika Gërvalla, ka takuar të shtunën…

Kosova njofton Këshillin e Evropës se po përgatit draft-statut për Asociacionin

Ministrja për Punë të Jashtme dhe Diasporë e Kosovës, Donika Gërvalla, tha…

Kurti bisedon me drejtuesit e partive Alternativa dhe Guxo për zgjedhjet e reja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka biseduar me udhëheqësit e partive Guxo…

Gërvalla: Draft-statuti i Asociacionit është Republika Serbe, por e pranojmë në pako

Në një mënyrë të paprecedent dhe si asnjëherë tjetër, Ministrja e Punëve…

Gërvalla takon përfaqësuesit e shteteve të rajonit në NATO: Rikonfirmuan mbështetjen për Kosovën

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka përfunduar vizitën…

Gërvalla: BE-ja duhet të vendosë masa ndëshkuese ndaj armiqve të paqes

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, kërkoi që Bashkimi…

Andorra mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE, thotë Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, të shtunën ka…

Gërvalla: Draft-statuti i Asociacionit s’është shumë i mirë në përmbajte, por një bazë e mirë për të punuar me të

Draft-statuti i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe i pranuar në parim…

Gërvalla: Të reagohet qartë e shpejt ndaj Serbisë për agresionin e 24 shtatori

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se gjatë takimit…

A do të jetë viti 2024 vendimtar për anëtarësimin e Kosovës në KE– flet zëvendësministri Ahmeti

Kosova ka bërë hapa të rëndësishëm në procesin e anëtarësimit në Këshillin…

Gërvalla merr pjesë në konferencën evropiane në Berlin: Kosova e përkushtuar në rrugën euroatlantike

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, po merr pjesë…