Etiketë: #EdiRama

Erdogan i kërkon Ramës fundin e strukturave të Gulenit!

Në deklaratën e përbashkët për media nga Ankaraja, ku u nënshkruan një

Rama: Kosova dhe Serbia të përqendrohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE

Ishte një seancë pa kuptim. Është kjo deklarata e kryeministrit të Shqipërisë

Miratimi i marrëveshjes Shqipëri-Itali, gurëthemel për vendet e tjera të Evropës

Dy pëlqime në një javë, dhe disa paralajmërime evropiane për shkelje të

Liderët e Ballkanit Perëndimor më 22 janar do të takohen në Shkup

Dimitar Kovaçevski do të jetë mikpritës i takimit të liderëve të Ballkanit

Ahmeti: “Rama na ka bashkuar, Kurti ka mbajtur anë

Konstatimi i kreut të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmetit është

Asnjanësi klimatike deri në vitin 2050 – A do ia dalë Shqipëria?

“Ne jemi zotuar të ulim emetimet e gazrave serrë në nivel global

Rama në Samitin e Klimës: Ndotësit e mëdhenj bëjnë maksimumin për të na dhënë leksione, por jo për t’u ndalur vetë

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Samitin Botëror të Veprimit për Klimën

Rama dhe Kurti ngrenë flamurin në Vlorë

Me një ceremoni tashmë tradicionale nga qyteti jugor i Vlorës, është ngritur

“Ky samit, një faqe e re për shqiptarët”, Rama: Sëbashku, asnjë objektiv s’është i paarritshëm!

Në Samitin e Tretë të Diasporës mbajti fjalën e tij dhe kryeministri

Ahmeti i drejtohet Ramës: Dhe pak duhet, ngrije zërin edhe më fort! Ne na ke në krah

“Sot me dituri e mençuri, ne vendet tona mund t’i kemi shumë

Osmani udhëton në Shqipëri, merr pjesë në Samitin për Diasporë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Shqipëri, ku do

Kaosi në Kuvend, Rama: Opozita ka prekur fundin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me kaosin e krijuar nga