Etiketë: #Evropa

E ardhmja e qymyrit në prodhimin e energjisë

Është gabim të supozohet se Azia do të fillojë të heqë dorë

“Evropa e re” me një bosht të papritur

Jehona e kthimit të Tusk do të ndihet në të gjithë Evropën,

‘Zemra’ e Evropës është e rrezikuar nga një luftë civile

Geert Wilders mund të jetë vetëm maja e ajsbergut. Pas fitores shokuese

Nëse Evropa mundi ta bëjë, mundet edhe Lindja e Mesme

Mbështetësit e një paqeje të qëndrueshme duhet t’i organizojnë dhe t’i financojnë

Odiseja e refugjatëve drejt Evropës

Evropa ka ende një sistem azili të çorganizuar dhe jofunksional, pavarësisht përpjekjeve

Vizioni i ministres së Jashtme gjermane Baerbock për Evropën

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë prezantoi konceptin e saj për të ardhmen

Cili duhet të jetë roli i Evropës në luftën Izrael-Hamas?

Terrori i Hamasit mbi civilët izraelitë më 7 tetor ka provokuar me

Rama garanton Macron: Shqipëria do të jetë Evropa e Ballkanit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama garantoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron se

James O’Brien emërohet Ndihmës Sekretari i ri i SHBA-ve për Evropën dhe Euroazinë

Senati amerikan, këtë të mërkurë, ka konfirmuar emërimin e James O’Brien si

KUPOLA E PADUKSHME: Si do të mbrohet Evropa nga sulmet raketore ruse?

Në mbrojtjen kundërajrore me rreze të gjatë, ushtria gjermane (Bundeswehr) ka sistemin