Etiketë: #FIFA

FIFA dëshiron që ndeshjet e mëdha të luhen edhe jashtë Evropës

FIFA po shqyrton mundësinë që ndeshjet e ligave më të forta të…

FIFA mund të përjashtojë Izraelin të premten, për shkak të Palestinës

Në Bangkok të premten, më 17 maj, 211 delegatët në asamblenë e…

Mesazhi i Agim Ademit në 8 vjetorin e anëtarësimit në FIFA: Të vendosur të sigurojmë të ardhme të ndritshme

Federata e Futbollit të Kosovës tetë vite më parë është pranuar me…

Tetë vite nga pranimi i Kosovës në FIFA

Janë bërë tetë vite nga pranimi i Kosovës me të drejta të…

FIFA reagon pas lajmit për kartonin blu: “Do të testohet vetëm në nivele të ulëta”

Ajo që ka rrjedhur direkt nga Anglia me një burim nga The…

Zbulohet motivi se pse Ronaldo nuk votoi për çmimin “The Best”

Cristiano Ronaldo ka tashmë një kohë që nuk po përfshihet në listën…

Sot shpallen “The Best FIFA” për vitin 2023, ja favoritët sipas kategorive

Do të jetë një sfidë mes sulmuesve për të fituar ‘Çmimin e…

Vinicius “gjobit” FIFA-n, gati gjysmë milioni euro shkojnë në arkat e Realit

Kjo e mërkurë, 3 janar, ishte një datë shumë e rëndësishme për…

Gjykata Evropiane e Drejtësisë i jep të drejt Superligës Evropiane

Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka vendos që UEFA dhe FIFA vepruan kundër…

Ancelotti: “21 dhjetori mund të ndryshojë historinë e futbollit”

21 dhjetori po afron, dita kur Gjykata e Drejtësisë e Bashkimit Europian…

FIFA po konsideron mundësinë për t’i dhënë më shumë ‘pushtet’ sistemit VAR

VAR mund të marrë edhe më shumë përgjegjësi gjatë ndeshjeve të futbollit,…

FIFA ka ngritur procedura disiplinore kundër Brazilit dhe Argjentinës

Federata botërore e futbollit (FIFA) ka hapur procedura disiplinore kundër Argentinës dhe…