Etiketë: #FIFA

FIFA reagon pas lajmit për kartonin blu: “Do të testohet vetëm në nivele të ulëta”

Ajo që ka rrjedhur direkt nga Anglia me një burim nga The

Zbulohet motivi se pse Ronaldo nuk votoi për çmimin “The Best”

Cristiano Ronaldo ka tashmë një kohë që nuk po përfshihet në listën

Sot shpallen “The Best FIFA” për vitin 2023, ja favoritët sipas kategorive

Do të jetë një sfidë mes sulmuesve për të fituar ‘Çmimin e

Vinicius “gjobit” FIFA-n, gati gjysmë milioni euro shkojnë në arkat e Realit

Kjo e mërkurë, 3 janar, ishte një datë shumë e rëndësishme për

Gjykata Evropiane e Drejtësisë i jep të drejt Superligës Evropiane

Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka vendos që UEFA dhe FIFA vepruan kundër

Ancelotti: “21 dhjetori mund të ndryshojë historinë e futbollit”

21 dhjetori po afron, dita kur Gjykata e Drejtësisë e Bashkimit Europian

FIFA po konsideron mundësinë për t’i dhënë më shumë ‘pushtet’ sistemit VAR

VAR mund të marrë edhe më shumë përgjegjësi gjatë ndeshjeve të futbollit,

FIFA ka ngritur procedura disiplinore kundër Brazilit dhe Argjentinës

Federata botërore e futbollit (FIFA) ka hapur procedura disiplinore kundër Argentinës dhe

FIFA po heton ngjarjet në Maracana, Brazili rrezikon zbritje pikësh

Organizata e futbollit botëror, FIFA ka hapur një hetim zyrtar për ngjarjet

Trajneri i Inter Miamit konfirmon interesimin për Luis Suarez

Luis Suarez mund të bëjë më në fund lëvizjen e tij për

Tonali pranon t’i tregojë të gjitha para prokurorëve për bastet

Sandro Tonali është emri më i përfolur ditëve të fundit në Itali