Etiketë: #Formula1

Miami nuk ishte një rezultat i mirë për Ferrarin

Vendi i tretë në garën e fundit në Miami nuk ishte një…

Totto Wolf: “Kemi mjaft risi te makina e re Mercedes”

Kanë nisur në Bahrein testet e para të Formula 1, të vetmet…

Muaji i Ramazanit modifikon kalendarin e Formula 1

Sezoni 2024 në Formula 1 nuk ka nisur ende, por që tani…

Todt: Schumacher është pjesë e familjes time

Po bëhen gati 10 vjet nga aksidenti me ski i Michael Schumacher,…

Gara e Las Vegas regjistron rekordin e parakalimeve në pistë të thatë

Gara e fundit e Formula 1 në Las Vegas ka dhuruar rekordin…

F1/ Mercedes: “Skualifikimi na penalizoi”

Gara e fundit e Formula 1 në Amerikë ishte me dy fytyra…

Mercedes dhe Ferrari skualifikohen nga gara e Amerikës

Pak orë pas përfundimit të garës së Çmimit të Madh të Amerikës…

Rruga e Max Verstappen drejt tre titujve kampion bote në Formula 1

Max Verstappen një javë pas ditëlindjes së tij të 26-të (30 shtator),…