Etiketë: Franca

Macron thotë se njohja e një shteti palestinez nuk është tabu për Francën

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se njohja e një shteti palestinez

Kriza politike po shpërthen në Francë pasi një ministër dha dorëheqjen

Emmanuel Macron dhe qeveria e tij qendrore po luftojnë me një krizë

Franca vë sanksione ndaj shefit të Hamasit në Gazë, kërkon masa në nivel të BE-së

Franca të martën ka ngrirë pasuritë e shefit të grupit ekstremist palestinez,

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

Një burrë ka vdekur dhe dy persona të tjerë janë plagosur, si

Gjashtë nxënës dalin para gjyqit për vrasjen e mësuesit francez

Gjashtë adoleshentë kanë dalë para gjyqit në Paris më 27 nëntor për

Kronika nga vendi më i dhunshëm i Evropës

Didier Leschi, i cili ka drejtuar OFFI, zyrën franceze të imigracionit dhe

Takimi Ademi-Trokaz – Mbështetja franceze për aspiratat evropiane të vendit dhe i Ballkanit Perëndimor

Kryetari i Komisionit për çështje evropiane, Arbër Ademi sot ka zhvilluar takim

Franca regjistron mbi 1.500 incidente antisemitike që nga 7 tetori

Më shumë se 1.500 veprime dhe deklarata antisemitike janë regjistruar në Francë

Pas 11 vitesh në kombëtaren franceze, Deschamps zbulon të ardhmen e tij

Didier Deschamps drejton prej 11 vitesh kombëtaren e Francës dhe janë të

Veriu i Francës i përmbytur, alarm i kuq në dhjetëra qytete

Përmbytet veriu i Francës, nga shirat e vazhdueshëm, që kanë shkaktuar edhe

Kovaçevski do të darkojë në Paris me Makronin

Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski do të qëndrojë për vizitë pune në

Gjermania po “ndahet” nga Franca!

Gjermania po konsideron të braktisë projektin e saj të avionëve luftarakë 100