Etiketë: #FrontiEuropian

Taravari, Frontit Europian: Nuk e keni problemin e qeverisë, por përgjegjësia që ju pret

Arben Taravari nga koalicioni VLEN sot ka deklaruar se Fronti Europian nuk…

A do të ketë shumicë për ministritë e reja?

Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski, si dhe partnerët e…

Deklarata, hapi i parë për mbrojtjen e Legjitimitetit

Ahmeti, tha se kjo deklaratë politike, do të drejtohet qendrave ndërkombëtare të…

Thaçi: S’keni kah t’ja mbani, ne e kemi legjitimitetin…

Shkup, 2 qershor - Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në mbledhjen e…

Mexhiti: Fronti Evropian e cënon identitetin shtetformues të shqiptarëve

Shkup, 30 maj - Që nga viti 2002, BDI gjithmonë ka garuar…

Fronti Europian nis betejën për legjitimitet

Ahmeti gjithashtu tha se  Fronti Europian dhe opozita shqiptare, në muajt dhjetor…

Ali Ahmeti nesër para mediave

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmti sot nuk dha asnjë…

Fronti Europian: A është pajtuar VLEN me VMRO-në për revidim të Korridorit 8?

Fronti Europian konsideron që anulimi i kontratës për projektin më të madh…

Gjykata Administrative sot do të shqyrtojë kallëzimet e Frontit Europian kundër KSHZ-së

Në Gjykatën Administrative për sot janë caktuar shtatë seanca publike, në të…

Shpresa e tretur në zhgënjim

Në shkëmbimet e para të mesazheve të urimit me homologë të vendeve…

Ademi: Neve na takon legjitimiteti te komuniteti joshumicë

Tani jemi të përqëndruar në konfirmimin e rezultateve nga zgjedhjet. Ajo që…

Çfarë premtuan partitë për të rinjtë?

Blendi Hodai, student në Fakultetin Filozofik, aktivist civil dhe drejtor i Forumit…