Etiketë: #Gaza

Pse Netanyahut i duhet lufta në Gaza?

Netanyahu nuk dëshiron t’i japë fund luftës, sepse kryeministri izraelit është gjerësisht

Biden thotë se Izraeli e ka “tepruar” në luftën në Gazë, kërkon pauzë në luftime

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të enjten vonë se

Paqe në horizont në Lindjen e Mesme, pse Hamasi ndryshoi mendje?

Marrëveshja për armëpushim erdhi në momentin e konflikteve më të ashpra pranë

Izraeli kërkon të ndalë aktivitetet e agjencisë së OKB-së në Gazë

Izraeli do të tentojë të ndalë operimin në Gazë të Agjencisë së

Pse Izraeli nuk do të arrijë kurrë të shkatërrojë të gjitha tunelet e Hamasit

Në vend që të shkatërrojë të gjitha tunelet, IDF tani po flet

Brenda mendjes së liderit të Hamasit, Yahya Sinwar

Në një fjalim tjetër, ai u bëri thirrje palestinezëve që të përdorin

MPJ: Edhe tre shtetas të RMV-së të evakuuar nga Gaza

Ministria e Punëve të Jashtme e RMV-së informon se gjatë 24 orëve

Ushtria izraelite thotë se 21 ushtarë të saj u vranë nga një sulm në Gazë

Ushtria izraelite ka thënë të martën se 21 ushtarë të saj janë

OKB: Fëmijët në Gazë po përballen me kushte të tmerrshme

Fëmijët në Gazë po vuajnë nga “kushtet e tmerrshme” dhe territori i

Viti 2023, një vit i pakëndshëm për Perëndimin

12 muajt e fundit kanë qenë të vështirë dhe me pengesa për

Miler: SHBA-ja nuk sheh akte të gjenocidit në Gazë

SHBA-ja nuk ka vërejtur vepra që do të paraqitnin gjenocid në Gazë,

Në Gaza, nuk ka vend një të sigurt!

Teatri i Lirisë në Jenin, një simbol popullor i paqes dhe shpresës