Etiketë: #Hamas

Hamasi u kërkon falje banorëve të Gazës, por lufta vazhdon

Hamasi – me një deklaratë të publikuar në mediat sociale – u

Izraeli thotë se ka “neutralizuar” tre luftëtarë të Hamasit në një spital në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite tha se trupat e saj “kanë neutralizuar” luftëtarë të Hamasit

Izraeli kërkon të ndalë aktivitetet e agjencisë së OKB-së në Gazë

Izraeli do të tentojë të ndalë operimin në Gazë të Agjencisë së

Kohen: Lufta me Hamasin do të vazhdojë deri në çlirimin e plotë të Gazës

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Eli Kohen, para fillimit të Këshillit Ministror

Gjermania thotë se ka kryer bastisje në shtëpitë e mbështetësve të Hamasit

Më shumë se 300 policë morën pjesë në bastisjet që u zhvilluan

Bideni optimist për arritjen e marrëveshjes me Hamasin për lirimin e pengjëve

Presidenti amerikan Xho Bajden sot ka sinjalizuar se marrëveshja për lirimin e

Lufta në Gaza, a është e mundur një zgjidhje me dy shtete?

Pas sulmit të Hamasit, pak izraelitë po flasin publikisht për zgjidhjen me

Video-lojërat dhe inteligjenca artificiale ushqejnë dezinformatat për luftërat

Reuters Kishte diçka që nuk shkonte në një video të Rrezes së

Izraeli goditi shtëpinë e liderit të Hamasit

Avionët izraelitë bombarduan shtëpinë e liderit të Hamasit Ismail Haniya, në Rripin

Rreth 300 mijë persona marrin pjesë në tubimin pro-palestinez në Londër, sipas policisë

Një demonstratë e madhe pro-palestineze është duke u zhvilluar në Londër ndërsa