Etiketë: #Hamas

Izraeli goditi shtëpinë e liderit të Hamasit

Avionët izraelitë bombarduan shtëpinë e liderit të Hamasit Ismail Haniya, në Rripin…

Rreth 300 mijë persona marrin pjesë në tubimin pro-palestinez në Londër, sipas policisë

Një demonstratë e madhe pro-palestineze është duke u zhvilluar në Londër ndërsa…

KONFLIKTI IZRAEL-HAMAS PO PËRÇAN EVROPËN! “Tërmet” në Bruksel pas Rezolutës në OKB

Rezoluta ekspozoi se sa të izoluara janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës,…

Reagimi kaotik ndaj luftës Izrael-Hamas tregon se sa e dobët është BE-ja

Ndërkaq, BE-ja fsheh mungesën e vizionit në lidhje me organizatat afrikane: pas…

IDF thotë se vrau një komandant të lartë të Hamasit në një sulm ajror

Forcat e Mbrojtjes izraelite thonë se kanë vrarë komandantin e Batalionit Younis…

Hamasi bën thirrje për armëpushim në Gaza dhe hapje të vendkalimeve kufitare për ndihmë humanitare

Përfaqësuesi zyrtar i Hamasit, Osama Hamdan sot u ka bërë thirrje vendeve…

Vriten gjashtë punëtorë të agjencisë së OKB-së për refugjatët në Gazë

Gjatë punëtorë të agjencisë së Kombeve të Bashkuara për refugjatët palestinezë, UNRWA,…

Cili duhet të jetë roli i Evropës në luftën Izrael-Hamas?

Terrori i Hamasit mbi civilët izraelitë më 7 tetor ka provokuar me…

Khodorkovsky: Putini krijon kaos kudo ku mundet

Për presidentin rus, Vladimir Putin, lufta Izrael-Hamas është si çdo krizë tjetër…

Avionë të Bundeswehr sjellin gjermanë nga Izraeli në atdhe

Ushtria gjermane, Bundeswehr, do të transortojë shtetasit gjermane nga Izraeli për në…

Sulmet e Hamasit ndaj Izraelit, procedurë disiplinore për nëpunësin policor për publikime në FB

Reparti për kontroll të brendshëm, hetime kriminalistike dhe standarde profesionale në Ministrinë…

Hamas nuk e ndal ofensivën, 22 të vrarë në bilancin paraprak

Ushtria izraelite ka nisur një operacion anti-terror, të emërtuar “Iron Sword”, me…