Etiketë: #Hamasi

“FERRI” DO TË SHPËRTHEJË NË LINDJEN E MESME! Nga Libani në Egjipt, Izraeli po sulmon në shumë fronte

Zyrtarët izraelitë besojnë se nevoja e Hamasit për t’u rigrupuar dhe për

Ku qëndrojnë palët rreth arritjes së një marrëveshjeje armëpushimi në Gazë?

  Nëse Hamasi liron pengjet pa përfunduar lufta, do ta ekspozonte veten

Paqe në horizont në Lindjen e Mesme, pse Hamasi ndryshoi mendje?

Marrëveshja për armëpushim erdhi në momentin e konflikteve më të ashpra pranë

Pse Izraeli nuk do të arrijë kurrë të shkatërrojë të gjitha tunelet e Hamasit

Në vend që të shkatërrojë të gjitha tunelet, IDF tani po flet

Brenda mendjes së liderit të Hamasit, Yahya Sinwar

Në një fjalim tjetër, ai u bëri thirrje palestinezëve që të përdorin

Lufta që po përçan izraelitët

Disa izraelitë janë të zemëruar nga dështimet e sigurisë që i paraprinë

Si lufta në Gaza rrezikon të falimentojë Izraelin?

Guvernatori i Bankës izraelite paralajmëroi Netanyahun se zgjatja e luftës do të

Izraeli po dështon në luftën kundër Hamasit

Në përgjithësi, IDF-ja është ende duke ndjekur Doktrinën mirë të provuar të

RIKTHEHET “FANTAZMA E GAZËS”: Lideri me 9 jetë i Hamasit, arkitekti i pakapshëm i sulmit të 7 tetorit

Truku për të mbijetuar qëndron në të mbeturit i fshehur. E vetmja

Çfarë thotë numri i të vdekurve në Gaza për luftën

Spagat ka studiuar kështu numrin e të vdekurve në luftën në Irak

Netanjahu: Nuk do të ketë armëpushim derisa nuk eliminohet Hamasi

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka deklarar sot se nuk do të ketë

GARA PËR SHTËPINË E BARDHË: Emigrantët, “arma” e preferuar e Trumpit

Më pak se një muaj përpara hapjes së grupeve parlamentare në Iowa,