Etiketë: #HashimThaçi

Byrnes pyetet nga avokati i Thaçit për marrëveshjen e Rambujesë

Ish shefi i misionit vëzhgues diplomatik nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës…

FAZ: Rikthimi i Trumpit mund t’i hapë rrugë idesë së Thaçit, Ramës e Vuçiqit për ndarjen e Kosovës

Realizimi i projektit potencial të investimit të dhëndrit të ish-presidentit të Shteteve…

Vazhdon gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Ish-eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) do të dalin përsëri para…

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) do të dalin përsëri para…

Paralajmërohet tërheqja e avokatëve të Thaçit, ankohen për mospagesë

Gregory Kehoe, Joe Reeder, Greenberg Legal Associates dhe anëtarët e kësaj kompanie,…

Thaçit e Veselit u vazhdohet paraburgimi – Specialja thotë se ata mund të kryejnë krime ndaj dëshmitarëve

Gjykata Speciale ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit për ish-presidentin Hashim…

Kufizimi i komunikimeve të të akuzuarve në Hagë “në favor të prokurorisë”

Nevenka Tromp, e cila për më shumë se një dekadë ka qenë…

ZPS-ja urdhërohet që deri më 14 dhjetor ta dorëzojë listën e dëshmitarëve që do të dëshmojnë në janar-mars

Kryetari i trupit gjykues, Charles Smith III, në Dhomat e Specializuara të…

Skenat e braktisura të krimeve të luftës

Rreth 24 vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, shtëpia e familjes…

Çitaku i quan “përndjekje politike” bastisjet e Speciales: Kjo s’është drejtësi

Pas bastisjeve që po bëhen nga Specialja e ku të premten është…