Etiketë: #Hezbollahu

Lideri i Hezbollahut kërcënon Qipron, ndërsa rriten tensionet me Izraelin

Udhëheqësi i grupit militant libanez Hezbollah kërcënoi të mërkurën se do të…

Udhëtim mes të mërguarve të harruar të Libanit

Hassan Alawy jeton në një dhomë në qendër për njerëzit e zhvendosur…

Çfarë në të vërtetë kërkon Irani?

Misioni iranian në Kombet e Bashkuara në Nju-Jork, lëshoi një deklaratë derisa…

Hezbollahu gjuan breshëri raketash në një bazë izraelite

Grupi militant libanez, Hezbollah, tha se ka lëshuar një breshëri raketash ndaj…

7 arsyet pse Irani nuk do të luftojë për Hamasin

Që nga fillimi i saj, lufta në Gaza ka shërbyer si paralajmërim…

Lufta në Gaza si pretekst për “të larë hesapet e vjetra”?

Amerikanët tashmë kanë hyrë në aksion tre herë me krahët e Forcave…

Muskuj dhe diplomaci

Edhe mbajtja e siguresës të ndezur për një kohë të gjatë, siç…

Hezbollahu merr përgjegjësinë për raketat e lëshuara në Izrael gjatë të shtunës

Hezbollahu mori përgjegjësinë për gjuajtjen e raketave antitank nga kufiri libanez drejt…

Hezbollahu nis sulmet ndaj tankeve izraelite – Izraeli thotë se situata pas luftës në Gaza do të jetë ‘problem global’

Hezbollahu thotë se ka lëshuar raketa të drejtuara drejt tankeve izraelite në…

Kush është Hezbollahu?

Anëtarët e Hezbollahut marrin pjesë në një stërvitje ushtarake në Aramta, Liban.…