Etiketë: #Holanda

Van Dijk: Eliminimi më dhemb ende

Holanda i tha “lamtumirë” Euro 2024 kur ishte vetëm një hap larg…

20 minuta lojë, dy gola – spektakël në gjysëmfinale

Pas 20 minutave lojë barazohet gjithcka, Harry Kane barazon rezultatin nga penaltia.…

Holanda në epërsi që nga minutat e para, 1-0

Holanda ka kaluar në epërsi ndaj Holandës në gjysmëfinale të Euro 2024.…

Fillon gjysmëfinalja Angli-Holandë

Sapo ka filluar ndeshja e Anglisë kundër Holandës, gjysmëfinalja e fundit që…

Gakpo: Do të jetë një ndeshje e madhe

Gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024 është ajo mes Holandës dhe Spanjës,…

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin…

Koeman: Do të doja të përballemi me Spanjën në finale

Holanda ka fituar me përmbysje ndaj Turqisë në çerekfinale me rezultat 2-1…

Holanda eliminon Turqinë, kalon në gjysmëfinale të Euro 2024

Holanda ka fituar me rikthim ndaj Turqisë me rezultat 2-1, për të…

Sot kompletohet gjysmëfinalja e dytë në Euro 2024

Sot janë në program për t’u zhvilluar dy ndeshjet e radhës çerekfinale…

Plotësohet tabloja e ndeshjeve çerekfinale në Euro 2024, mësoni duelet dhe kalendarin e sfidave

Euro 2024 tashmë njeh zyrtarisht të katër çiftet çerekfinaliste që vazhdojnë rrugëtimin…

Pas 16 vites Holanda rikthehet në çerekfinale

Holanda triumfon 0-3 ndaj Rumanisë, me skuadrën e Koeman që zhvilloi një…

Sot zhvillohen dy ndeshjet e fundit të fazës së 1/8-tës në Euro 2024

Sot (e martë) janë në program për t’u zhvilluar dy ndeshjet e…