Etiketë: #Irani

Irani dënon vendimin e Kanadasë që shpalli grup terrorist Gardën Revolucionare

Irani ka dënuar vendimin e Kanadasë e cila listoi Gardën Revolucionare të…

Franca, Gjermania dhe Britania i dënojnë masat e Iranit për zgjerimin e programit bërthamor

Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe e kanë dënuar të shtunën Iranin…

Perëndimi ka shansin perfekt për të goditur Iranin!

Duhet t’i mbështesim ambiciet demokratike të popullit iranian për t’i dhënë fund…

Irani nis ceremonitë e varrimit për presidentin dhe ministrin e Jashtëm

Disa ceremoni varrimi janë duke u zhvilluar në Iran më 21 maj,…

Si është të arrestohesh nga “policia e moralit” e Iranit

Autoritetet iraniane janë duke e forcuar zbatimin e detyrueshëm të ligjit kundërthënës…

Izraeli vs. Irani, cili shtet ka arsenalin më të fortë?

Kufijtë e dy vendeve janë më shumë se 900 kilometra larg njëri-tjetrit…

E përballon dot Irani ekonomikisht luftën?

Irani prej vitesh vuan nga inflacioni i lartë, dobësimi i valutës e…

Irani minimizon ndikimin e sulmit hakmarrës që raportohet se kreu Izraeli

Teherani ka minimizuar madhësinë dhe ndikimin e një sulmi të raportuar ajror…

Çfarë në të vërtetë kërkon Irani?

Misioni iranian në Kombet e Bashkuara në Nju-Jork, lëshoi një deklaratë derisa…

Fati i konfliktit Iran-Izrael varet nga lëvizjet e Putinit!

Sidoqoftë, tani komuniteti ndërkombëtar mund të luajë një rol udhëheqës. Siç dëshmohet…

“Skenari i makthit”: Izraeli po i shqyrton opsionet për t’iu përgjigjur Iranit

Sulmi i paparë i Iranit kundër Izraelit e ka shtyrë Lindjen e…

Pse disa vende arabe po e ndihmojnë Izraelin kundër Iranit?

Analistët mendojnë se arabët dhe izraelitët mund të punojnë së bashku pasi…