Etiketë: #Izraeli

A do ta ndëshkojë Amerika Izraelin?

Biden, natyrisht, është nën presion në rritje nga diaspora arabe, por edhe

A po shkon Amerika drejt divorcit “historik” me Izraelin?

Niveli i pakënaqësisë me boshtin Amerikë-Izrael është në nivelin më të lartë

Pika të zeza, apo të ndritshme?

Cilido qoftë rezultati në terren, një rritje dramatike e radikalizimit mbetet kërcënim

Ku qëndrojnë palët rreth arritjes së një marrëveshjeje armëpushimi në Gazë?

  Nëse Hamasi liron pengjet pa përfunduar lufta, do ta ekspozonte veten

Rryma kryesore e Izraelit na solli në Hagë, jo ekstremet e tij të çmendura

Moriah Asraf Wolberg, e veshur me një gjerdan në formën e Izraelit,

Izraeli thotë se ka “neutralizuar” tre luftëtarë të Hamasit në një spital në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite tha se trupat e saj “kanë neutralizuar” luftëtarë të Hamasit

Për çfarë luftojnë realisht Irani, Izraeli dhe Amerika

Që nga 7 tetori, tre fuqive më të mëdha të Lindjes së

Lufta që po përçan izraelitët

Disa izraelitë janë të zemëruar nga dështimet e sigurisë që i paraprinë

Si lufta në Gaza rrezikon të falimentojë Izraelin?

Guvernatori i Bankës izraelite paralajmëroi Netanyahun se zgjatja e luftës do të

Khamenei i kërkon komandantëve të shmangin sulmet ndaj Amerikës

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ali Khamenei thuhet se ka urdhëruar komandantët ushtarakë

Halevi: Forcat izraelite “në gjendje gatishmërie” shkaku i sulmit të Hezbollahut

Shefi i Shtatmadhorisë së Forcave izraelite të mbrojtjes (IDF), kolonel-gjenerali Herzi Halevi

Netanjahu menjëherë iu përgjigj presidentit turk: Erdogani është njeriu i fundit që mund të na flasë për moral

"Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sot deklaroi se presidenti turk Rexhep Taip Erdogan