Etiketë: #Izraelit

Edhe një familje shqiptare e evakuuar nga Gaza

Edhe një familje tjetër shqiptare është evakuuar nga Rripi i Gazës, njoftuan

Video-lojërat dhe inteligjenca artificiale ushqejnë dezinformatat për luftërat

Reuters Kishte diçka që nuk shkonte në një video të Rrezes së

Presidenti palestinez: Lufta e Izraelit në Gaza është një gjenocid

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas, tha se lufta e Izraelit në Gaza është

Dënohet deklarata e ministrit izraelit për sulm bërthamor në Gazë

Kina, Irani dhe disa shtete arabe kanë dënuar deklaratën e një ministri

Ambasadori i Izraelit në Beograd: Serbia, mike e konfirmuar

Ambasadori i Izraelit në Beograd, Jahel Vilan, e ka quajtur Serbinë mike

Bilanc tragjik në Gaza! Mbi 11 mijë të vdekur, mes tyre 4,630 fëmijë

Lufta mes Izraelit dhe Hamasit, e cila ka disa javë që ka

Policia e Kosovës shton masat e sigurisë në prag të ndeshjes Kosovë-Izrael

Policia e Kosovës njoftoi të shtunën se i ka shtuar masat e

Izraeli i ashpërson bombardimet në Gazë

Ushtria e Izraelit i ka ashpërsuar bombardimet në jug të Rripit të

Pse Katari është ndërmjetësi ideal midis Izraelit dhe Hamasit?

Pse Katari është ndërmjetësi ideal midis Izraelit dhe Hamasit Frikë, shantazhe, dyshime

“Asgjesim total i Hamasit”/ Netanyahu i jep URDHRIN E PRERË ushtrisë izraelite: Nuk ka falje për ta

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu i thotë një grupi ushtarësh pranë kufirit

OBSH: Ndihma mjekësore është gati për të hyrë në Gazë

Pesë kamionë janë të ngarkuar me ndihma mjekësore dhe janë në pritje

IDF izolon zonën në kufi me Libanin

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit thonë se po “izolojnë zonën” deri në