Etiketë: KFOR

Dështon iniciativa për largim të kryetarëve në veri

Të dielën ka dështuar procesi i votimit për shkarkim ose jo të

KFOR-i stërvitet për kontrollimin e trazirave dhe të turmave

Misioni i Aleancës Veri – Atlantike në Kosovë, KFOR-i, këtë të enjte,

Rikthehet pllaka përkujtimore e ushtarëve serbë në Prishtinë gjatë Luftës së Parë Botërore

Dioqeza e Rashkës – Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në

BE-ja kërkon integrimin e Serbisë me zbatimin e marrëveshjeve me Kosovën

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të propozojnë që urgjentisht në kornizën

Zvicra shton trupat në KFOR

Zvicra do ta rrisë numrin e ushtarëve të saj në kuadër të

Ushtarët e Mbretërisë së Bashkuar nisin patrullimin përgjatë vijës kufitare, njofton KFOR-i

Forca paqeruajtëse e NATO-s në Kosovë (KFOR), nëpërmjet një postimi në “Facebook”

200 trupa britanike dhe 130 rumune arrijnë në Kosovë

Misioni paqeruajtës i NATO-së në Kosovë, KFOR, ka njoftuar se një kontingjent

Rumania dislokon 130 ushtarë në Kosovë

Pas atyre britanike, edhe 130 trupat rumune i janë shtuar misionit të

Sarrazin: Kemi premtimin nga Serbia se nuk do të bëjë ndonjë budallallëk

Në prag të Samitit të Procesit të Berlinit në Tiranë, i ngarkuari

150 ushtarë gjermanë do të disklokohen në Kosovë

Gjermania do t’i dërgojë rreth 150 ushtarë në Kosovë, në prill të

Von Cramon: Që të sigurohet paqja në Kosovë Gjermania duhet të prijë me vendosjen e trupave

Një njoftim të Qeverisë Britanike, në të cilin thuhet se Londra do

Serbia duhet të ndalet, qoftë e nevojshme edhe ushtarakisht përmes NATO-s

BILD Frika e luftës është kthyer në fuçinë e barutit të Europës: