Etiketë: KFOR

Petkoviq: Kërkojmë nga KFOR-i dhe EULEX-i të jenë objektivë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka

Shea: Veriu i përket Kosovës, KFOR’i nuk duhet ta marrë kontrollin

Zëdhënësi i NATO-s gjatë kohës së luftës në Kosovë, Jamie Shea, është

Martens: Rama kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga Pashiqi

Gazetari i njohur gjerman, Michael Martens, e ka cilësuar kryeministrin e Shqipërisë

Sekuestrohen dy vetura dhe një motor-skaf me targa të Serbisë

Pas operacionit i cili u zhvillua sot në orët e hershme të

Kurti i përgjigjet Ramës: Ajo që kemi nevojë është patrullimi i përbashkët i policisë tonë dhe KFOR-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është përgjigjur homologut të tij shqiptar,

Situata në Veri, VV kundër Ramës: Zbatoje Kushtetutën e Shqipërisë, merri seriozisht kërcënimet e Vuçiçit ndaj Preshevës

Arbër Zaimi dhe Dejona Mihali, anëtarët e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje kanë