Etiketë: #Kosovë-Serbi

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar në lidhjet me ushtrimet ushtarake

Pse vendimi i Asamblesë Parlamentare për Kosovën është disfatë historike për Serbinë?

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës të martën në mbrëmje votoi pro

Përndjekja për shkelje të rendit kushtetues: “shfaqja e muskujve” nga Vuçiqi

Një zyrtar i lartë i Policisë së Kosovës me kombësi serbe është

Sveçla: Jankoviq është dërguar në paraburgim për prishje të rendit kushtetues të Serbisë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se në

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë pritet të takohen më 18 prill në

BE-ja kushtëzon integrimin e Serbisë me normalizimin e raporteve me Kosovën

Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të grupit të quajtur

Ndalohet një serb në veri për “shkelje të rendit kushtetues”

Policia e Kosovës e ka ndaluar të shtunën Sreqko Sofronijeviqin në pikën

FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Pavarësisht një viti të turbullt për shoqërinë civile dhe qytetarët e Kosovës,

Knaus pas deklaratave të zyrtarëve serb: Kjo krizë mund të sjellë luftëra të reja në Ballkan

Gerald Knaus, nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet ka komentuar deklaratat e fundit

Kosovë-Serbi: Raund i ri bisedimesh në Bruksel për dinarin

A do të ketë zgjidhje në takimin e Brukselit për çështjen e

Kovaç: Vuçiqi llogarit në rikthimin e Trumpit, Kosova mund të ndahet me “bekimin” amerikan

Rikthimi i Donald Trump në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës