Etiketë: #Kosovën

Kryesuesi i radhës i OSBE-së do të vizitojë Kosovën më 11 prill

Më 11 prill në Kosovë do qëndrojë për vizitë kryesuesi i radhës

Ministri i Mbrojtjes i Italisë viziton Kosovën

Ministri i Mbrojtjes i Italisë, Guido Crosetto, të premten do të qëndrojë në

“Të tjerët vendosin për fatin e Serbisë”, a po i ndryshon Vuçiq qëndrimet edhe në raport me Kosovën?

Pas Forumit të Sigurisë në Mynih, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për

ICG: Nëse jo Asociacion, palët të gjejnë alternativa tjera

Katër veprime duhet t’i ndërmarrë Bashkimi Evropian për të lehtësuar dinamikën e

Komandanti i KFOR-it: Jemi të gatshëm t’i përgjigjemi çdo lloj kërcënimi për Kosovën

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneralmajor Ozkan Ulutas, ka deklaruar se misioni

I kemi marrë masat për ta mbrojtur Kosovën nga Serbia, thotë presidentja

Pas paralajmërimeve se Serbia mund të provojë agresion në Kosovë, mundësi që

BE i përgjigjet Serbisë: Marrëveshja dhe aneksi i Ohrit janë ligjërisht detyruese

Një dokument i hartuar nga Serbia, përmes së cilit ajo është shprehur se

Petritsch: Druhem se përparimi në dialogun Kosovë-Serbi nuk do të jetë i shpejtë

Ish i dërguari i Bashkimit Evropian për Kosovën dhe diplomati austriak Wolfgang

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e

Diplomati amerikan: Kurti e Vuçiç mund ta përfundojnë dialogun, por nuk duan ta paguajnë çmimin

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Michael Kirby, beson

Hoxha i përgjigjet kolegut rus për “Shqipërinë e Madhe”: Ne nuk duam territoret e të tjerëve, si disa këtu

“Ne nuk duam territoret e të tjerëve, siç disa duan”. Ishte kjo