Etiketë: #Kovaçesvski

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Në LSDM në vijim është vazhdimi i seancës së Bordit Ekzekutiv që…

Kovaçevski: Nga një shtet i robëruar, sot negociojmë me BE-në

“Po të mos ishte LSDM, Maqedonia nuk do të ishte shtet demokratik,…

Kovaçevski, Osmanit: Ballkani i Hapur bazohet në katër liritë e Bashkimit Evropian

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, lidhur me njoftimin e ministrit të Punëve…

Kovaçevski: Pres zgjedhje të rregullta dhe demokratike

Kryetari i LSDM-së Dimitar Kovaçevski në një intervistë për AIM-n thotë se…

Kovaçevski – Ju: Banka Botërore e miratoi Kornizën e re të partneritetit prej 695 milionë dollarësh

Kovaçevski - Ju: Banka Botërore e miratoi Kornizën e re të partneritetit…

Kovaçevski: Aliu s’ka nevojë të dorëhiqet, të enjten dorëhiqet e gjithë Qeveria

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, i pyetur rreth dorëheqjes së paralajmëruar të ministrit për…

Kabineti i Xhaferit: Orari i aktiviteteve në Kuvend mbetet i pandryshuar

Orari i aktiviteteve në Kuvend, i cili më herët është ndarë, mbetet…

Kovaçevski: Plani për rritje do të sjell 6 miliardë euro për rajonin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski, sot para fillimit të takimit…

Liderët e Ballkanit Perëndimor më 22 janar do të takohen në Shkup

Dimitar Kovaçevski do të jetë mikpritës i takimit të liderëve të Ballkanit…

Liderët shtetëror me udhëtime të rëndësishme për vendin

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot është për vizitë pune në Vjenë të Austrisë.…

Kovaçevski ende nuk bën të ditur se kur do të takohet me Mickoskin për Qeverinë teknike

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot nuk u përgjigj se kur do të takohet…

Nga 22 janari nisin procedurat për Qeverinë teknike, Kovaçevski do të jep dorëheqje

Nga Kuvendi njoftojnë se pas koordinimit të parë për vitin 2024, në…