Etiketë: #Kovaçesvski

Kovaçevski: Në zgjedhje do të kemi dy blloqe, njëri proevropian dhe tjetri antievropian

Kryeministri Dimitar Kovaçevski thotë se është i sigurt se në zgjedhjet parlamentare…

Kovaçevski: Me Xhaferin nuk e shkelim ligjin!

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pohon se nuk ka shkelje të Ligjit për Qeveri…

VMRO: : Nëse Kovaçevski mendon se me 1,000 denarë do t’i blejë votën dikujt, atëherë gabon

Në deklaratën e fundit të bërë nga VMRO-DPMNE pas Dimitar Kovaçevskit, kritikohet…

Kovaçevski: RMV-ja është para një momenti për të siguruar perspektivën evropiane

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot ka zhvilluar takim kokë…

Borelli foli me Kovaçevskin për perspektivat e Maqedonisë së Veriut në BE

Sot, në një takim para Takimit Ministror të OSBE-së në Shkup, nënkryetari…

Blinken: SHBA do të mbështesë Maqedoninë e Veriut në hapat e saj të ardhshëm për anëtarësim në BE

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot pasdite në Shkup ka takuar sekretarin e shtetit…

Kovaçevski: Opozita që udhëheq Tetovën nuk ka projekte dhe nxit ndjenjat fetare

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka dërguar tri mesazhe me rastin e situatës me…

Kovaçevski tha se Bullgaria ka vendosur taksë ilegale për transportin e gazit përmes vendit tonë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski tha sot nga Beogradi se Bullgaria ka vendosur taksë…

Kovaçevski do të darkojë në Paris me Makronin

Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski do të qëndrojë për vizitë pune në…

Maqedonia e Veriut dhe SHBA-ja nënshkruan Memorandum për ndihmë eksperte për përpunimin e Strategjisë nacionale për siguri

Maqedonia e Veriut dhe SHBA-ja sot nënshkruan Memorandum për mbështetje eksperte për…

Kovaçevski – Vadefull: Mbështetje e riafirmuar nga Gjermania për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Gjermania e riafirmon mbështetjen për europerspektivat dhe pritet hapi u ardhshëm kyç…