Etiketë: Kovaçevski

Si asnjëherë më parë, partitë ndezin motorët

Nënkryetari i BDI-së dhe ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në

Vettingu riaktualizohet pak para zgjedhjeve

Shkup, 4 janar - Integriteti i zyrtarëve të Maqedonisë së Veriut përmendet

Mitreski në takim joformal me Xhaferin dhe Kovaçevskin: BE opsioni i vetëm

Kryetari i Kuvendit, Jovan Mitreski sot ka patur takim joformal me kryeministrin

Xhaferi nuk ndryshon itinerarin e Qeverisë!

Kryeministri i ri tha se integrimi evropian nuk ka alternativë për vendin

Kovaçevski: Më 9 maj, në Ditën e Evropës, ne do të krijojmë koalicionin evropian

Më 9 maj, në ditën e Evropës, do të shpallim fitoren dhe

Për çka do të mbahet në mend Kovaçevski?

Njohësit e proceseve politike thonë se Kovaçevski do të mbahet mend si

Qeveria teknike me apo pa opozitën?!

VMRO-DPMNE në kontekst të formimit të Qeverisë teknike dhe deklaratën e kryeministrit

Në Shkup takim i liderëve kushtuar Planit për Rritje të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Dimitar Kovaçevski do të jetë nikoqir i takimit të liderëve të

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Shkup, të ftuar Rama, Kurti dhe Vuçiçi

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në Shkup të

Nuk do të ketë takim liderësh, ministrat teknikë të VMRO-DPMNE-së do t’i bojkotojnë seancat

Me shumë gjasa javën e ardhshme Dimitar Kovaçevski do të japë dorëheqje

Emërimi i drejtorëve në M-NAV, Kovaçevski: Nuk ishte situatë komike, por situatë profesionale

Pas tensioneve të ditëve të fundit në M-NAV, Qeveria shkarkoi dy nga

Kovaçevski: Çdo fillim i ri është një shans për t’u bashkuar në ndërtimin e një shteti të begatë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski mori pjesë në shërbesën e Krishtlindjes në tempullin "Shën