Etiketë: #Lakers

Boston i pandalshëm, fitojnë Lakers dhe Clippers

Boston mbetet skuadra më e mirë në NBA, duke fituar sot 136-86

Celtics marrin fitoren e pestë radhazi, Lakers triumfojnë ndaj Pistons

Boston Celtics kanë vazhduar me formë të shkëlqyer në elitën e basketbollit

Lakers marrin fitoren e radhës

Los Angeles Lakers kanë marrë një tjetër fitore, të tretën radhazi dhe

Warriors humbin përkundër 60 pikëve nga Curry, Lakers marrin fitore të madhe në New York

Stephen Curry është përkujdesur për një tjetër paraqitje të mrekullueshme në NBA,

Spektakël me 289 pikë të shënuara, Lakers triumfojnë ndaj Warriors pas dy vazhdimeve

Një nga ndeshjet më interesante këtë edicion në NBA është zhvilluar në

Boston, Indiana e Lakers fitore spektakolare, humbasin Denver dhe Golden State

Boston është gjithnjë lider në Konferencën e Lindjes, duke fituar sot 143-110

Lakers rikthehet te fitorja, mposhtin me lehtësi Portlandin

Los Angeles Lakers janë rikthyer te fitorja në NBA pas humbjes dy

Lakers fiton ndeshjen ndaj Raptors me një pikë diferencë

Los Angeles Lakers kanë vazhduar me fitore në NBA, teksa kanë mposhtur

Lakers harrojnë të fitojnë, triumfojnë Dallas, Indiana dhe Clippers

Indiana fitoi 142-130 ndaj Milwaukee në një përballje mes ekipesh pretendente në

Jokic i jep fitoren Denver, triumfojnë edhe Boston, Lakers e Miami

Minnesota e Denver vijojnë duelin “kokë më kokë” për kreun e renditjes

Philadelphia shkatërron Lakersin

Philadelphia mposht thellë Lakers me rezultatin 138-94, ndeshje e komanduar dhe fituar

LeBron i jep fitoren Lakers, Boston e Philadelphia shkëputen në Lindje

Pavarësisht moshës, LeBron James nuk ndalet, duke realizuar 37 pikë në fitoren