Etiketë: #Lavrov

“Doja ta godisja Lavrovin me grusht”, ministri ukrainas zbulon prapaskenat e negociatave në Antalia

“Bisedat më të vështira janë ato ku të duket sikur dëshiron të…

Sipas Lavrovit, forcat perëndimore janë fajtore për problemet në Ballkan

Sipas ministrit rus të Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov të gjitha problemet…

Kryediplomatët injorojnë Lavrovin në Samitin e OSBE-së në Shkup

Kryediplomatët nga më shumë se 50 shtete kanë arritur në Shkup për…

Lavrov takon kryetarin aktual dhe të ardhshëm të OSBE-së

Ambasada e Federatës Ruse në Shkup ka publikuar në profilin e saj…

SAMITI I OSBE-së: Në Shkup për të siguruar paqen në botë  

Nën masa të rrepta sigurie, në Shkup të enjten ka nisur punimet…

Lavrov me akuza të ashpra ndaj OSBE-së: Është vegël e BE-së

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, në fjalimin e tij në Këhsillin…

Bota me sy në Shkup

“Sofja nuk do t’ia lejonte kurrë vetes të jepte leje për fluturimin…

Shkupi pret 76 delegacione, do të jetë Blinkeni dhe Lavrovi

Maqedonia e Veriut do të jetë nikoqire e Këshillit të 30-të Ministror…

Kuleba nuk do të vijë në Shkup për shkak të Lavrovit, takimin do ta bojkotojnë edhe vendet baltike

Ministri i Jashtëm ukrainas Dimitro Kuleba nuk do të marrë pjesë në…

Ukrainasit nga Shkupi kundër ardhjes së Lavrovit: Duart e tij janë me të zhytura në gjakun e ukrainasve

Shoqata e Ukrainasve nga Maqedonia “Lesja Ukrainka” shpreh revoltë në lidhje me…

Bullgaria lejoi fluturim të aeroplanit të Lavrovit

Bullgaria e lejoi fluturimin e aeroplanit të ministrit rus të Punëve të…