Etiketë: #LEN

Taravari: Kundërshtari jonë është sistemi i kalbur

Në këto momente filloi mbledhja e organizuar nga LEN dhe ASh-ja për…

VMRO bindshëm para LSDM-së, LEN i afrohet BDI-së!

Në Njësinë zgjedhore 6, BDI ka mbështetjen më të madhe prej 17.9…

LEN: Deri më tani nuk ka marrëveshje për koalicion me Aleancën e Shqiptarëve

Zëdhënësi i Lidhjes evropiane për ndryshim, Astrit Iseni sot në konferencë për…

Hyn në lojë Presidenti shqiptar!

Takimi i Arben Taravarit dhe liderëve të opozitës me kryeministrin e Kosovës…

LEN takon kryeparlamentarin Mitrevski

Opozita shqiptare vazhdon të kërkojë vendin e lirë në KSHZ. Për këtë…

LEN: Mitrevski nuk dha premtim për çështjen e KSHZ-së

Grupi parlamentar i Lidhjes Europiane për Ndryshim sot realizoi takim me kryetarin…

Kurti nuk përmendi bashkëpunimin me LEN

“Ky bashkim i Lidhjes Europiane për Ndryshim, bashkë me Vetëvendosjen dhe bashkë…

LEN: Vendimi i Këshillit Gjyqësor, grusht i fortë për pushtetin e korruptuar

Vendimi i Këshillit Gjyqësor që Besa Ademi të mbetet kryetare e Gjykatës…

LEN: Për 4 vite qeverisje Artan Grubi investoi 25 milionë euro në aparate të kazinove

Varfëria po rritet çdo ditë, krimi e korrupsioni lulëzojnë, arsimi po rrënohet,…

Mexhiti: Me Taravarin po zhvillojmë takime intensive

Kryetari i Lëvizjes demokratike deklaroi sot se Lidhja Europiane për Ndryshim (LEN)…

LEN: Sulmet fizike ndaj profesionistëve shqiptarë BDI dëshiron t’i paraqesë si patriotizëm

BDI sulmet fizike ndaj profesionistëve shqiptarë dëshiron t'i paraqesë si patriotizëm. Kjo…

LEN: Jemi të hapur për ngjeshjen dhe rritjen e koalicionit të fitores

Në kohën që skena politike shqiptare në RMV është ndarë ndërmjet Lidhjes,…