Etiketë: #LEN

LEN: Për funksionarët pak ishte rritje 78% të rrogave, tani plus 400 euro

Nga koalicioni Lidhja Evropiane për Ndryshim (LEN), kanë deklaruar se për funksionarët…

Lidhja Evropiane për Ndryshim: Përparim Bajrami, kryetar i ri i Forumit Rinor të Lotarisë

Rinia e Lidhjes Evropiane për Ndryshim sot para objektit të Ministrisë së…

Lidhja Evropiane për Ndryshim: Dorëheqje të menjëherëshme të Bojan Mariçiqit dhe Bujar Osmanit

Koalicioni opozitar Lidhja Evropiane për Ndryshim, sot në një komunikatë për media,…

LEN: Pendarovski e përfundoi mandatin në mënyrën më të padëshiruar

Nga koalicioni i tre partive politike Lëvizja Evropiane për Ndryshim (LEN), kanë…

Opozita propozon Abdush Demirin për anëtar në KSHZ

Shkup, 18 dhjetor - Koalicioni i partive opozitare shqiptare “Lidhja Europiane për…

Lidhja Europiane për Ndryshim formon Trupin Koordinativ të koalicionit

Lidhja Europiane për Ndryshim ka formuar Trupon Koordinativ të koalicionit duke unifikuar…

Mexhiti: Bashkangjitja me opozitën është interes i ASH-së, koalicion deri në vitin 2030

Kryetari Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, në një intervistë në emisionin Pro&Contra të…

ASH dhe LEN në garë për anëtarin e KSHZ-së

Vazhdon gara dhe grindja mes partive politike shqiptare për atë se kujt…

LEN: BDI po rikthen komunizmin dhe konceptin e “shqiptarëve të ndershëm”

Lidhja Europiane për Ndryshim me shqetësim po ndjek fushatën e BDI dhe…

Publikohet deklarata e nënshkruar mbrëmë nga partitë opozitare shqiptare

Partitë opozitare shqiptare Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike, mbrëmë edhe zyrtarisht…