Etiketë: #Macron

Macron para takimit me Vuçiqin: Pjesëmarrësit e sulmit në Banjskë të dalin para drejtësisë

Presidenti francez Emmanuel Macron para takimit dypalësh me homologun serb Aleksandar Vuçiq,

Populistët e Europës po fuqizohen gjithnjë e më shumë

Kërcënimi më i madh për rendin e vjetër vjen nga populistët e

PARASHIKIMI FATKEQ I ELON MUSK: A do të zgjasë lufta në Ukrainë edhe 2 vjet?

Lufta që po gjunjëzon zemrën e Evropës nuk tregon asnjë shenjë ndalimi.

Ukraina, një pasqyrë e ndarjes franko-gjermane

Gjeografia, pesha e historisë, por edhe dallimet në sistemet politike dhe fuqinë

Cari ka ende nevojë për luftë?!

Në sfond, Moska po grumbullon armë dhe trupa në kufirin me Baltikun

Macron gjen një aleat të ri, përtej oqeanit!

Gjatë vizitës së tij tre-ditore në Brazil, 46-vjeçari Macron u fotografua duke

Pse Macroni dëshiron t’ia shihni muskujt?

Ekonomia franceze është gjithashtu në rënie, duke rrezikuar me goditje të financave

Macron kritikon Perëndimin: Mos u bëni frikacakë!

Presidenti francez, Emmanuel Macron u ka kërkuar aleatëve të Kievit që “të

Çfarë fshihet pas “Kutisë së Pandorës” që Macron kërkon ta hapë tani?

Me fondet për Ukrainën që dështojnë në Kongresin e SHBA për shkak

Çfarë mund ta bëjë Putinin të shtypë “butonin e kuq”?

Putin i quajti spekulimet se Rusia dëshiron të sulmojë Evropën “të nxituara”,

Kush po e ndihmon presidentin rus të anashkalojë sanksionet

E kemi fjalën për Armeninë. Nga njëra anë Jerevani i shpëton duke

Macron nuk e përjashton dërgimin e trupave në Ukrainë

Emmanuel Macron nuk e përjashton dërgimin e forcave tokësore franceze në Ukrainë.