Etiketë: #MarrëveshjaPrespës

MPTJ reagon ndaj Micotakisit: Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës, obligim për dy palët

Ministria e Punëve dhe Tregtisë së Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka…

Gjashtë vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Prespës

Pikërisht gjashtë vjet më parë, më 17 qershor të vitit 2018, në…

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të…

Deklarata e djeshme e presientes Siljanovska Davkova në fokus të mediave greke

Deklarata e presidentes Gordana Siljanovska Davkova se ajo personalisht “nuk mendon se…

Ahmeti-Papadopulos: Kërkohet respektim dhe zbatim i plotë i Marrëveshjes së Prespës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren…

Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës

Komisioneri Evropian për Buxhet dhe Administratë, Johannes Hahn shprehu inkurajimin e tij…

Marrëveshja e Prespës është sot në rendin e ditës në Gjykatën Kushtetuese

Sipas Kongresit të Shenjtë Maqedonas dhe ish-deputetes Solza Gërçeva, Marrëveshja e Prespës…