Etiketë: #Mickovski

Takimi Mickoski – Meloni: Kërkohet mbështetje nga Italia për realizimin e interesit strategjik për hyrjen e shtetit në BE

Kryeministri Hristian Mickoski në margjinat e NATO-s ka realizuar një bisedë me…

Mickoski: 2% e BPV-së të investohet në modernizimin e ushtrisë

Kryeministri i vendit, Hristijan Mickoski i cili ndodhet në Uashington në Samitin…

Buçkovski: Të respektohet Marrëveshja e Prespës! Mickoski: Maqedonia po bën gjithçka, por ende nuk jemi në BE

Ish-kryeministrit Vllado Buçkovski e këshilloi mandatarin Hristijan Mickoski që ta respektojë Marrëveshjen…

Mickoski: Betimin do ta jap me emrin kushtetues të cilin do ta përdor edhe gjatë vizitave jashtë vendit

Emri kushtetues i shtetit është i qartë dhe nuk duhet të kemi…

Mickoski me delegacionin partiak në takim me Stefani Rust të NDI-së

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski, së bashku me koordinatorët e grupit parlamentar…

Mickoski propozimin për kabinetin e ri qeveritar do ta dorëzojë më 17 qershor

Hristijan Mickoski në cilësinë e mandatarit më 17 qershor do të dorëzon…

Takim i Mickoskit me Manuel Saracin, u theksua rëndësia e proceseve reformuese

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski së bashku me nënkryetarin Timço Mucunski dhe…

BDI: Mickoski kërkon rikthimin e vendit para 2001-shit, një Maqedoni pa shqiptar

BDI përmes një kumtese thonë se volabolari i Mickoskit nuk është vetëm…

Mickoski nga Dojrani: Ka një zgjim dhe bashkim të madh të qytetarëve rreth idesë për ndryshime

Ato këpucë të ciat i renditën para ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë…

Mickoski në takim me Bajerin: Zgjedhjet janë një shans për ndryshim

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, sot ka pasur takim me Piter Bajerin,…

LSDM: Raporti i KE-së konfirmoi se VMRO-DPME dhe Mickoski janë pengesat për rrugën evropiane

VMRO-DPME, Mickoski dhe “Levica” janë pengesat për në rrugën evropiane. Këtë e…

Mickoski për datat e zgjedhjeve: Pushteti bën lojëra maço-taktike, kanë frikë të dalin në zgjedhje

Kreu i opozitares VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski akuzoi pushtetin se po bëjnë lojëra…