Etiketë: #NBA

Boston Celtics merr fitore të pabesueshme me 52 pikë epërsi ndaj Golden State Warriors

Boston Celtics është përkujdesur për rezultatin më të çmendur të mbrëmjes në

Boston rinis me fitore pas pushimeve, triumfojnë edhe Denver, Indiana e Golden State

NBA është rikthyer sot pas ndeshjes së All Star Game disa ditë

Thyhet rekordi në përballjen “All Star Game” në triumfin e ekipit të Lindjes përballë atij të Perëndimit

Në një mbrëmje që do të mbahet mend në historinë e NBA-së,

Për të dytin vit radhazi, një lojtar që nuk luan fare në NBA fiton garën për ngulitje në All-Star

NBA ka një fitues të ri apo thënë më mirë të vjetër

Lillard mbron titullin në garën për tre pikë në NBA All-Star

Damian Lillard sërish është fitues i garës për tre pikë në NBA

Boston i pandalshëm, fitojnë Lakers dhe Clippers

Boston mbetet skuadra më e mirë në NBA, duke fituar sot 136-86

Celtics marrin fitoren e pestë radhazi, Lakers triumfojnë ndaj Pistons

Boston Celtics kanë vazhduar me formë të shkëlqyer në elitën e basketbollit

Golden State në një moment magjik

Milwaukee nuk zhgënjen para tifozëve të tij, duke mundur 112-95 kampionët e

Boston bën ligjin në Konferencën e Lindjes

Dy ndeshje të luajtura sot në NBA. Skuadra e Boston fitoi 110-106

Warriors triumfojnë kundër Phoenix

Golden State Warriors ka fituar dramën ndaj Phoenix Suns në një ndeshje

Lakers marrin fitoren e radhës

Los Angeles Lakers kanë marrë një tjetër fitore, të tretën radhazi dhe

Golden State Warriors rikthehen te fitoret, 76ers pësojnë humbjen e katërt radhazi

Golden State Warriors janë rikthyer te fitoret në NBA, pas dy humbjeve