Etiketë: #Netanyahu

Paaftësia strategjike e Netanyahut

Kryeministri Benjamin Netanyahu ka një reputacion si një mjeshtër taktik politik brenda…

A po shkon Netanyahu drejt një fundi tragjik?

Kreu i Qeverisë izraelite vendosi të regjistrojë video mesazhin e tij të…

Bideni dëshiron që lufta të mbarojë, por Netanyahut nuk i ngutet

Mbështetja e ShBA-së mund të jetë thelbësore për interesin kombëtar të Izraelit,…

Izraeli nuk mund t’ia dalë mbanë vetëm dhe Netanyahu këtë e di

Nga përvoja e saj e hidhur në Afganistan, ShBA-ja e di se…

Netanyahu do të përfundojë si Putini

Khan, me një arsimim laik, por një besim të qartë mysliman dhe…

Netanyahu i vendosur ta pushtojë Rafahun “me apo pa marrëveshje” për pengjet

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, u zotua se do të nisë pushtimin…

Netanyahu e përdori luftën për… veten!

Në mënyrë më delikate, Netanyahu e bëri të qartë se ai as…

A po dobësohet mbështetja e aleatëve për Izraelin?

Mbështetja pa rezerva për veprimet ushtarake izraelite në Rripin e Gazës po…

Kriza amerikane e Benjamin Netanyahut

Për Biden-in, është struktura e një aleance të qëndrueshme dhe unike, jo…

SHBA vë në punë planin për “rrëzimin” e Netanyahut

SHBA duket se është “mërzitur” me tekat e Netanyahut dhe ka nisur…

Tre opsionet e mbetura për Netanyahun!

Joe Biden duket se ka gjithnjë e më pak durim ndaj po…

Pse Netanyahut i duhet lufta në Gaza?

Netanyahu nuk dëshiron t’i japë fund luftës, sepse kryeministri izraelit është gjerësisht…