Etiketë: OKB

Rama: Kosova dhe Serbia të përqendrohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE

Ishte një seancë pa kuptim. Është kjo deklarata e kryeministrit të Shqipërisë

GJND-ja vendos për juridiksionin në rastin e ngritur nga Ukraina kundër Rusisë

Gjykata më e lartë e Kombeve të Bashkuara më 2 shkurt do

OKB bën thirrje për vazhdimin e financimit të agjencisë së ndihmës në Gazë

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara u ka bërë thirrje shteteve

OKB: Fëmijët në Gazë po përballen me kushte të tmerrshme

Fëmijët në Gazë po vuajnë nga “kushtet e tmerrshme” dhe territori i

Konflikti në Gaza: Izraeli del kundër OKB-së

Izraeli ka sulmuar ashpër Organizatën e Kombeve të Bashkuara, duke theksuar se

Ukraina thotë se mbrojtja e saj ajrore mund t’i përballojë edhe “disa sulme të tjera”

Mbrojtja ajrore lëvizëse e Kievit ka municion të mjaftueshëm për t'u përballur

Qeveria miratoi Strategjinë e Re Kombëtare për të Drejtat e Personave me Aftësi të Kufizuara

Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka miratuar Strategjinë Kombëtare për të Drejtat

Kush do të paguajë për rindërtimin e Gazës?

Megjithëse luftimet vazhdojnë, diskutohet se kush duhet ta rindërtojë Gazën. Problemi është

Izraeli i heq vizën koordinatores së OKB-së: Nuk foli kundër Hamasit

Izraeli i ka hequr vizën koordinatores humanitare të OKB-së, Lynn Hastings, sepse

Mexhiti: Forcim i bashkëpunimit në shëndetësi me Emiratet e Bashkuara Arabe

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti mori pjesë në konferencën e parë ministrore

OKB: Dhjetëra mijëra palestinezë të zhvendosur mbërrijnë në Rafah

Dhjetëra mijëra palestinezë të zhvendosur brenda vendit kanë mbërritur në qeverinë më

22 vende zotohen të trefishojnë kapacitetin bërthamor deri në vitin 2050

Shtetet e Bashkuara dhe 21 vende të tjera u zotuan të shtunën