Etiketë: #OSBE

Kryesuesi i radhës i OSBE-së do të vizitojë Kosovën më 11 prill

Më 11 prill në Kosovë do qëndrojë për vizitë kryesuesi i radhës

Për Bujar Osmanin dhe OSBE-në!

Për mua, Bujari është fituesi legjitim në këtë garrë! Dhe… çdo gjë

OSBE/ODIHR hapi misionin vëzhgues për zgjedhjet e ardhshme të dyfishta

Zyra e OSBE-së për instituticione demokratike dhe të drejta të njeriut (ODIHR)

Pendarovski: Gjykata kushtetuese të profilizohet akoma më shumë si mbrojtëse e të drejtave dhe lirive të njeriut

Gjykata kushtetuese në të ardhmen duhet të profilizohet më aktivisht si mbrojtëse

BE: Raporti i ODHIR-it konfirmon shqetësimet për parregullsi në zgjedhjet në Serbi

Bashkimi Evropian vlerëson se raporti përfundimtar i zyrës për demokraci, institucione dhe

Misioni i SHBA-së në OSBE: Çështja e dinarit të zgjidhet në dialog

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën për Bashkëpunim dhe

2024-ta e zgjedhjeve dhe e kryeministrit shqiptar!

Viti që po lëmë pas ka pasur dritëhijet e veta, të cilat

KSHZ-ja e miratoi planin operativ të shërbimit profesional për menaxhimin e zgjedhjeve

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot e mbajti takimin e 72 në

Osmani: Dëshmuam para gjithë botës se kemi kapacitet politik

Ministria e Punëve të Jashtme shënoi përfundimin e kryesimit të Republikës së

Ahmeti-Geer: Prioritet janë ndryshimet kushtetuese dhe vazhdimi i reformave

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka realizuar takim

Shqipëria garanton mbështetje të plotë për adresimin e problemeve klimatike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, ka garantuar gjatë

Mesazhe nga Këshilli i Ministrave: OSBE është gjallë, vlera e saj është tejkalimi i mosmarrëveshjeve

OSBE-ja është e gjallë, vlera e saj është sa më shumë përdoret