Etiketë: #palestina

Pengjet e Hamas-it mund të bëhen një lojë rajonale e pushtetit

Etiketimi i Qatar-it nga Izraeli si një sponsor shtetëror i terrorit është…

OKB thirrje për armëpushim në Gaza, Izraeli kërkon dorëheqjen e Guterres

Lufta në Gaza arrin në Këshillin e Sigurimit të OKB-së dhe shkakton…

Hamasi bën thirrje për armëpushim në Gaza dhe hapje të vendkalimeve kufitare për ndihmë humanitare

Përfaqësuesi zyrtar i Hamasit, Osama Hamdan sot u ka bërë thirrje vendeve…

OKB: Disa banorë të Gazës po kthehen në veri, pavarësisht rreziqeve

Disa palestinezë që u larguan nga shtëpitë e tyre në veri të…

Kina bën thirrje për të mbrojtur civilët në Gaza

Ministri i Jashtëm i Kinës foli me homologët e tij izraelitë dhe…

Cili duhet të jetë roli i Evropës në luftën Izrael-Hamas?

Terrori i Hamasit mbi civilët izraelitë më 7 tetor ka provokuar me…

Borrell bën thirrje për mbështetje humanitare në Gaza

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell i ka…

Pse bota nuk e përballon dot luftën Izrael-Hamas?

Palestinezët janë grupi më i madh i refugjatëve, aktualisht i shpërndarë në…

Izraeli vazhdon bombardimet në Gazë, evakuon banorët afër kufirit me Libanin

Mëngjesin e së premtes, më 20 tetor, Izraeli ka vazhduar bombardimet në…

Gjermania pritet të dërgojë ekipe mjekësh në Gaza

Gjermania po përqëndrohet të furnizojë me ushqime popullsinë civile që vuan dhe…

SHBA-ja dërgon luftanije shtesë në Izrael dhe vë në gatishmëri 2 mijë trupa

Pak orë pas sulmit të tmerrshëm të Hamasit më 7 tetor, Shtetet…

Dyshohet se Hamasi ka përdorur armë të Koresë së Veriut ndaj Izraelit

Luftëtarët e Hamasit ka të ngjarë që kanë përdorur armë të Koresë…