Etiketë: #Perëndimi

BE-ja i quan propagandë ruse pretendimet se Perëndimi i nxiti protestat në Serbi

Bashkimi Evropian (BE) i ka hedhur poshtë të hënën pretendimet serbe se

Viti 2023, një vit i pakëndshëm për Perëndimin

12 muajt e fundit kanë qenë të vështirë dhe me pengesa për

Fitorja e Vuçiçit në zgjedhjet e Serbisë do të kërcënojë paqen në Evropë

Ligjëruesi dhe studiuesi i marrëdhënieve ndërkombëtare dhe drejtësisë tranzicionale në Universitetin e

E vërteta e konfliktit Izrael-Hamas që mbahet e fshehtë nga Perëndimi

Nëse Netanyahu është një i burgosur i së drejtës së tij politike,

Moska akuzon Perëndimin për “kërcënim të ekzistencës” së OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua

Sfidë Perëndimit. Çfarë duan vendet e BRICS?

Reagimi izraelit ndaj sulmit terrorist në Gaza, megjithatë, ka bashkuar, të paktën

Kriza e Gazës e afroi Izraelin me Perëndimin, por e largoi nga pjesa tjetër e botës

Lufta aktuale e Izraelit në Gazë është bërë shembull tjetër i hendekut

Nga Ukraina në Gaza, si po përhapen luftërat në botë

Nëse lufta në Ukrainë mbetet një plagë e hapur në Europë dhe

Disa të plagosur nga sulmet ruse me dronë në perëndim të Ukrainës

Së paku 16 njerëz janë plagosur në rajonin Kmelnitski në perëndim të

Ukraina druhet për lodhje prej luftës në Perëndim

Vëmendja ndërkombëtare është zhvendosur nga lufta në Ukrainë në konfliktin në Lindjen