Etiketë: #RusiUkrainë

Rusia e sulmon me breshëri raketash Ukrainën

Rusia i ka sulmuar rajonet e Ukrainës me një breshëri raketash nga

Rusia sulmon Ukrainën me raketa dhe dronë

Rusia ka sulmuar me dronë dhe raketa lundruese Ukrainën mbrëmjen e së

Dy të vrarë dhe gjashtë të plagosur nga sulmet raketore ruse në Ukrainë

Dy njerëz janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur si pasojë

Rusi-Ukrainë dhe Izrael-Hamas, luftërat që po shkatërrojnë botën

Reagimi i Perëndimit ndaj pushtimit rus të Ukrainës është në kontrast me